11 Even Sports 78th Junior & Youth National & Inter-State TT Championships-2017

Junior Boy's Singles

Players directly qualified to the maindraw

319 THAKKAR Manav PSPB A
178 SHAH Manush GUJ
155 VIRMANI Parth DLI
396 JEET Chandra WB
216 ROY Shivaji JKD
317 JAIN Anukram PSPB A
350 FIDEL RAFEEQUE Snehit suravajjula TELG
165 DO ROSARIO Wesley GOA
Group 1
1 161 MALIK Yashansh (DLI)
2 146 SHARMA Sahil (CHD)
3 286 SARKAR Biplab (NB)
Group 2
1 389 SETH Sarthak (UP)
2 129 PANKAJ Pankaj kumar (BHR)
3 304 PATI Soumyaranjan (ODS)
Group 3
1 238 MARATHE Aniruddha (MHR A)
2 107 R Sai swaroop (AP)
3 233 GHOSH Debayan (MEG)
Group 4
1 173 ISHAAN Hingorani (GUJ)
2 142 AGGARWAL Arnav (CHD)
3 321 GUPTA Satyam giri (PSPB A)
Group 5
1 346 LAHOTI Harshavardan (TELG)
2 174 GODHARAWALA Huzaifa (GUJ)
3 287 SIL Indrajit (NB)
Group 6
1 400 MAZUMDER Rounak (WB)
2 137 GANGULY Parag (CG)
3 255 SHINDE Shounak (MHR B)
Group 7
1 404 BHATTACHARYA Soham (WB)
2 117 BHUYAN Manabjyoti (ASM)
3 310 P Thulasiram (PON)
Group 8
1 259 HIMNAKULHPUINGHETA Jeho (MIZ)
2 192 DEV Prabhav (HP)
3 282 CHOUKSE Tanmay (MP)
Group 9
1 159 LAMBA Shivjit singh (DLI)
2 163 IYER Karthik (GOA)
3 209 SHARMA Ketan (J & K)
Group 10
1 397 AKASH Chowdhury (WB)
2 105 G Pavan teja (AP)
3 266 KONTHOUJAM Kenao (MNP)
Group 11
1 254 ALBUQUERQUE Raegan (MHR B)
2 181 DUTTA Riyan (GUJ)
3 301 PRUSTY Krishan (ODS)
Group 12
1 320 PANDEY Sameer (PSPB A)
2 170 JARIWALA Darshil (GUJ)
3 277 PANWAR Rajveer singh (MP)
Group 13
1 351 HARIKRISHNA Venkateswaran sridhar (TELG)
2 114 GOGOI Arka kumar (ASM)
3 328 SHARMA Hritik (PUN)
Group 14
1 392 PAL Akash (WB)
2 132 MATHURI Yogesh (BHR)
3 336 ARORA Shivam (PUN)
Group 15
1 338 KHAN Asif (RAJ)
2 196 KHANNA Himank (HRN)
3 291 HALDER Rohit (NB)
Group 16
1 240 DALVI Jash (MHR A)
2 188 SETHI Karanbir singh (HP)
3 382 SRIVASTAVA Adarsh (UP)
Group 17
1 245 AMBRE Shubham (MHR A)
2 144 SINGH Karandeep (CHD)
3 634 SEKARAN Amruth chandra (CBSE)
Group 18
1 260 ZAMLIANA John (MIZ)
2 171 PARMAR Dhairya (GUJ)
3 357 SANTHOSH KUMAR Ramesh (TN)
Group 19
1 151 KHURANA Hardik (DLI)
2 122 SARMAH Tushar (ASM)
3 331 KUMAR Nikhil (PUN)
Group 20
1 252 HARDIKAR Mandar (MHR B)
2 214 PRADHAN Mrinmaya (JKD)
3 362 DEENADAYALAN Vishwa (TN)
Group 21
1 257 LRRUATA Alberto (MIZ)
2 211 GUPTA Ritvik (J & K)
3 352 JAYAKRISHNAN Akshay (TN)
Group 22
1 244 PEDNEKAR Shaurya (MHR A)
2 140 SONI Shlok (CG)
3 358 KANNAN Shriram (TN)
Group 23
1 202 GOURANG Shakreja (HRN)
2 189 SAMBYAL Kartavya priy (HP)
3 289 DAS Mainak (NB)
Group 24
1 318 SOMAIYA Chinmaya (PSPB A)
2 199 SETIA Lakshya (HRN)
3 373 OJHA Harshvardhan (TTFI)
Group 25
1 322 HARSH Shrivastava (PSPB A)
2 119 DUTTA Neelav krishna (ASM)
3 365 MAZUMDAR Gairick (TRP)
Group 26
1 344 MOHAMMED Ali (TELG)
2 164 BAIG Omar (GOA)
3 311 A. J Yogeswaran (PON)
Group 27
1 150 CHHARBRA Angad singh (DLI)
2 204 CHOPRA Vatsal (HRN)
3 267 SINGH KARAM Rohit (MNP)
Group 28
1 153 SINGH Manik (DLI)
2 219 RAJ Neeraj (KNT)
3 371 DAS Silajit (TRP)
Group 29
1 633 RAHMAN Mohammed amaan (CBSE)
2 172 KOTHARI Harshil (GUJ)
3 330 SINGH Meetnoor (PUN)
Group 30
1 156 JAIN Payas (DLI)
2 143 SHAURYA Gupta (CHD)
3 294 MALAKAR Subhajit (NB)
Group 31
1 222 JAMADAGNI Rohan s (KNT)
2 210 SINGH Manandeep (J & K)
3 288 BHATTACHARJEE Jayabrata (NB)
Group 32
1 228 ANAS MOHAMMED Irshad (KRL)
2 197 JAIN Jai (HRN)
3 372 MEHTA Aarambh (TTFI)
Group 33
1 239 LOHAPATRE Gaurav (MHR A)
2 103 P Jaya surya (AP)
3 341 MEWARA Harsh (RAJ)
Group 34
1 247 KAMBLE Tejas (MHR A)
2 191 SHARMA Mehul (HP)
3 236 DEY Suranjit (MEG)
Group 35
1 248 SUBRAMANIAN Ashwin (MHR B)
2 220 NANDHA Nikhil (KNT)
3 369 PAL Sabyasachi (TRP)
Group 36
1 278 JOSHI Roshan (MP)
2 138 NAGWANI Rishabh (CG)
3 355 GOWTHAMAN SAGAR Piyush (TN)
Group 37
1 348 CH. V S. Sai tejesh (TELG)
2 249 PANCHAL Hardik (MHR B)
3 356 KUMAR Pravin (TN)
Group 38
1 349 PALA PARTHI Saroj siril (TELG)
2 227 T. SAJI Ajins (KRL)
3 335 CHOPRA Sambhav (PUN)
Group 39
1 353 SHRIKRISHNA Arunachalam (TN)
2 187 RANA Gagandeep (HP)
3 208 MAHAJAN Ashank (J & K)
Group 40
1 387 PALIWAL Hardik (UP)
2 215 SUBHANSHU Satyam (JKD)
3 340 JANGID Deepank (RAJ)
Group 41
1 395 BASU Avijit (WB)
2 180 CHANDALIA Parag (GUJ)
3 337 SARTHAK Thakur (PUN)
Group 42
1 403 DAS Shubhadeep (WB)
2 169 BHATT Chitrax (GUJ)
3 345 ARVIND KUMAR G (TELG)
Group 43
1 118 BARUAH Md. zubayr arshad (ASM)
2 176 BHATT Kaushal (GUJ)
3 333 ARORA Pranav (PUN)
Group 44
1 112 BARUAH Akash (ASM)
2 230 SAHIL Mohammed (KRL)
3 279 CHAKRAWARTI Rounak (MP)
Group 45
1 101 GANTI Himagna (AP)
2 242 BOKIL Sanat (MHR A)
3 339 GEHLOT Chirag (RAJ)
Group 46
1 110 DEY Aditya (ASM)
2 175 JADEJA Karanpalsinh (GUJ)
3 308 SATHYAKRISHNAN T.s. (PON)
Group 47
1 124 UMANG Aditya (BHR)
2 218 SUNDAR Krishna (KNT)
3 299 M Eshwar rao (ODS)
Group 48
1 135 CHOUHAN Gajendra singh (CG)
2 232 JOSHI Aryan (MEG)
3 324 SINGH Deshpreet (PUN)
4 378 PANDEY Tushar (UKD)
Group 49
1 141 KATOCH Aditya (CHD)
2 225 GAUTAM Vishwas (KNT)
3 381 PATHAK Abhishek (UP)
4 316 SHARMA Aaradhya (PSPB A)
Group 50
1 111 GOHAIN Agniv bhaskar (ASM)
2 237 SINGH T yogesh (MEG)
3 281 GHOSH Soumyajeet (MP)
4 377 GOEL Pankaj (UKD)
Group 51
1 127 SHIVAM Master (BHR)
2 205 SHEORAN Vikas (HRN)
3 306 ARUMUGAM Aravindan (PON)
4 380 MALAN Abhinav (UP)
Group 52
1 148 SARDANA Shivin (CHD)
2 385 SRIVASTAVA Divyansh (UP)
3 226 KHAN Abbas (KRL)
4 297 MOHAPRASHASTA Arya shankar (ODS)
Group 53
1 162 GOMES PEREIRA Jaeden (GOA)
2 217 KULKARNI Kaustubh (KNT)
3 292 CHAKRABORTY Samrat (NB)
4 401 DEY Saikat (WB)
Group 54
1 160 GOEL Shubh (DLI)
2 213 SHRESTH Kumar (JKD)
3 269 TOMAR Akshat singh (MP)
4 390 ROY Ujjwal (UP)
Group 55
1 125 TRIVEDI Aman (BHR)
2 195 GARG Chahak (HRN)
3 264 RAJKUMAR Denial (MNP)
4 376 SINGH Lakhvinder (UKD)
Group 56
1 136 RAVIRAJ M (CG)
2 168 MURAD Ayaz (GUJ)
3 250 MALHOTRA Hrishikesh (MHR B)
4 370 BARMAN Saumyaditya (TRP)