11 Even Sports 78th Junior & Youth National & Inter-State TT Championships-2017

Youth Boy's Singles

Players directly qualified to the maindraw

314 THAKKAR Manav PSPB A
399 BHANJA Ronit WB
393 GHOSH Arjun WB
313 BORO Birdie PSPB
315 GUPTA Utkarsh PSPB
312 YADAV Abhishek PSPB
396 JEET Chandra WB
398 ANIRBAN Ghosh WB
Group 1
1 246 PANDE Siddhesh (MHR A)
2 300 KOPPARALA Karthik (ODS)
3 145 ADITYA Pandey (CHD)
Group 2
1 261 PUIA Lalrin (MIZ)
2 272 RAMAN Hemant (MP)
3 149 GUPTA Abhinn (DLI)
Group 3
1 342 SHUBHAM Ojha (RAJ)
2 335 CHOPRA Sambhav (PUN)
3 140 SONI Shlok (CG)
Group 4
1 243 AMBEKAR Sanish (MHR A)
2 306 ARUMUGAM Aravindan (PON)
3 162 GOMES PEREIRA Jaeden (GOA)
Group 5
1 241 RAVINDRA Kotiyan (MHR A)
2 349 PALA PARTHI Saroj siril (TELG)
3 206 ROMETRA Arnav (J & K)
Group 6
1 182 HARSH Sachanandani (GUJ)
2 231 BENNY Ranjith (KRL)
3 163 IYER Karthik (GOA)
Group 7
1 284 NATH Akaash (NB)
2 334 SAHNI Rohan (PUN)
3 203 ROY Tarak (HRN)
Group 8
1 317 JAIN Anukram (PSPB A)
2 302 SACHIN Pranat (ODS)
3 115 BORAH Hrishikesh (ASM)
Group 9
1 158 NISHAAD Shah (DLI)
2 295 DAS Subham (NB)
3 147 RAJ Shaurya (CHD)
Group 10
1 178 SHAH Manush (GUJ)
2 225 GAUTAM Vishwas (KNT)
3 104 SHARMA Mohit (AP)
Group 11
1 216 ROY Shivaji (JKD)
2 276 KUNDU Rajdip (MP)
3 130 BASOTIA Saurav (BHR)
Group 12
1 354 ANANTH Devarajan (TN)
2 157 ASHWANIE Raghavendre (DLI)
3 265 BINIT SINGH Karam (MNP)
Group 13
1 155 VIRMANI Parth (DLI)
2 253 DESAI Punit (MHR B)
3 191 SHARMA Mehul (HP)
Group 14
1 404 BHATTACHARYA Soham (WB)
2 359 SACHINVISWANATH Sivaramakrishnan (TN)
3 237 SINGH T yogesh (MEG)
Group 15
1 202 GOURANG Shakreja (HRN)
2 154 KOHLI Parth (DLI)
3 270 PUNEKAR Akshay (MP)
Group 16
1 238 MARATHE Aniruddha (MHR A)
2 185 CHAUHAN Tushar (GUJ)
3 378 PANDEY Tushar (UKD)
Group 17
1 252 HARDIKAR Mandar (MHR B)
2 220 NANDHA Nikhil (KNT)
3 173 ISHAAN Hingorani (GUJ)
Group 18
1 379 BELWAL Abhinav (UP)
2 358 KANNAN Shriram (TN)
3 236 DEY Suranjit (MEG)
Group 19
1 152 HIMANSHU Jindal (DLI)
2 275 SHARMA Prayag (MP)
3 126 BHADOURIYA Harsh raj (BHR)
Group 20
1 343 VISHWAKARMA Pankaj kumar (RAJ)
2 249 PANCHAL Hardik (MHR B)
3 174 GODHARAWALA Huzaifa (GUJ)
Group 21
1 350 FIDEL RAFEEQUE Snehit suravajjula (TELG)
2 136 RAVIRAJ M (CG)
3 215 SUBHANSHU Satyam (JKD)
Group 22
1 346 LAHOTI Harshavardan (TELG)
2 296 MONDAL Subrato (NB)
3 137 GANGULY Parag (CG)
Group 23
1 391 MITRA Abhimanyu (WB)
2 322 HARSH Shrivastava (PSPB A)
3 210 SINGH Manandeep (J & K)
Group 24
1 402 SUBHENDU Show (WB)
2 184 MEHTA Swapnil (GUJ)
3 299 M Eshwar rao (ODS)
Group 25
1 120 BARUAH Shankab (ASM)
2 273 MOTLANI Naresh (MP)
3 164 BAIG Omar (GOA)
Group 26
1 223 TELANG Shreyal (KNT)
2 239 LOHAPATRE Gaurav (MHR A)
3 116 HAZARIKA Jyotishman (ASM)
Group 27
1 251 RAHATWAL Jignesh (MHR B)
2 201 SOLANKI Sahil (HRN)
3 109 SHAIK Sharuk akram (AP)
Group 28
1 389 SETH Sarthak (UP)
2 357 SANTHOSH KUMAR Ramesh (TN)
3 310 P Thulasiram (PON)
Group 29
1 394 SARKAR Arnab (WB)
2 177 PATEL Maharshi (GUJ)
3 264 RAJKUMAR Denial (MNP)
Group 30
1 143 SHAURYA Gupta (CHD)
2 384 KOHLI Arjun (UP)
3 340 JANGID Deepank (RAJ)
Group 31
1 194 TAYAL Ayush (HRN)
2 113 HAZARIKA Aleeko (ASM)
3 268 SHARMA Aakash (MP)
Group 32
1 221 BARIGIDAD Rakshit (KNT)
2 153 SINGH Manik (DLI)
3 327 SINGH Harnoor (PUN)
Group 33
1 217 KULKARNI Kaustubh (KNT)
2 363 DAS Arga (TRP)
3 189 SAMBYAL Kartavya priy (HP)
Group 34
1 224 KULKARNI Shreyas (KNT)
2 633 RAHMAN Mohammed amaan (CBSE)
3 285 SAHA Aritra (NB)
Group 35
1 228 ANAS MOHAMMED Irshad (KRL)
2 128 KUMAR Naman (BHR)
3 366 CHOUDHURI Jishan (TRP)
Group 36
1 245 AMBRE Shubham (MHR A)
2 347 K Pavan kumar (TELG)
3 186 JAGLAN Ankit (HP)
Group 37
1 256 ZENDE Yugandh (MHR B)
2 193 KUMAR Anmol (HRN)
3 108 ABDUL MUZZAMMIL AHAMED Shaik (AP)
Group 38
1 254 ALBUQUERQUE Raegan (MHR B)
2 179 DEDHIA Monish (GUJ)
3 110 DEY Aditya (ASM)
Group 39
1 263 LALHUNHLUA Mr. (MIZ)
2 360 NIKHIL Suresh (TN)
3 207 SHARMA Asad (J & K)
Group 40
1 290 KUNDU Raja (NB)
2 329 DOGRA Manik (PUN)
3 123 BORA Vivek (ASM)
Group 41
1 320 PANDEY Sameer (PSPB A)
2 307 V Sudarsanane (PON)
3 332 SHARMA Paritosh (PUN)
Group 42
1 351 HARIKRISHNA Venkateswaran sridhar (TELG)
2 298 SINGH Bikash kumar (ODS)
3 214 PRADHAN Mrinmaya (JKD)
Group 43
1 131 ANAND Yash (BHR)
2 283 JOSHI Tushar (MP)
3 121 GOGOI Sunit (ASM)
Group 44
1 165 DO ROSARIO Wesley (GOA)
2 106 DEESINEEDI Rahul (AP)
3 293 GHOSH Subhadeep (NB)
Group 45
1 267 SINGH KARAM Rohit (MNP)
2 200 MADAN Paras (HRN)
3 112 BARUAH Akash (ASM)
Group 46
1 156 JAIN Payas (DLI)
2 274 GEHLOT Nivedit (MP)
3 383 KAPOOR Ankush (UP)
Group 47
1 280 WADWEKAR Saiel (MP)
2 102 ACHANTA Jagdish krishna (AP)
3 247 KAMBLE Tejas (MHR A)
Group 48
1 133 JUNEJA Anmol (CG)
2 323 VERMA Anirudh (PUN)
3 266 KONTHOUJAM Kenao (MNP)
Group 49
1 146 SHARMA Sahil (CHD)
2 318 SOMAIYA Chinmaya (PSPB A)
3 262 MASTER Lalruatsanga (MIZ)
4 107 R Sai swaroop (AP)
Group 50
1 166 RAVAL Abhilash (GUJ)
2 230 SAHIL Mohammed (KRL)
3 258 LALRUATPUIA B (MIZ)
4 388 MERAJ Mohd. (UP)
Group 51
1 190 KANWAR Madhav singh (HP)
2 361 ABINAY Vijay babu (TN)
3 180 CHANDALIA Parag (GUJ)
4 368 GHATAK Sabyasachi (TRP)
Group 52
1 197 JAIN Jai (HRN)
2 311 A. J Yogeswaran (PON)
3 634 SEKARAN Amruth chandra (CBSE)
4 377 GOEL Pankaj (UKD)
Group 53
1 212 KUMAR Anjani (JKD)
2 292 CHAKRABORTY Samrat (NB)
3 234 DEY Prithvi (MEG)
4 325 MAHAJAN Dinesh (PUN)
Group 54
1 222 JAMADAGNI Rohan s (KNT)
2 338 KHAN Asif (RAJ)
3 271 MITTAL Archit (MP)
4 375 GUPTA Akash (UKD)
Group 55
1 235 RAWAT Rushal (MEG)
2 374 AHMED Aakib (UKD)
3 211 GUPTA Ritvik (J & K)
4 386 DHRUVANSH Gautam (UP)
Group 56
1 240 DALVI Jash (MHR A)
2 167 SHAH Anubhav (GUJ)
3 337 SARTHAK Thakur (PUN)
4 364 TALUKDAR Debangshu (TRP)